pátek 9. října 2020

Hra 478: Robinson (1990)


Robinson
Vývojář: R. Wolf & S. Pekarčík & J. Krafčík & M. Pekarčík
Vydavatel: FrediSoft
Vydáno 1990 pro Atari 8-bit
Žánr: Logická hra
Počet hráčů: 1
Stav: Nedokončeno

Robinson je logická hra, která je prý "dost náročná i pro profíky hlavolamů". Pravidla jsou jednoduchá - na poli 8x8 máme na jednom políčku umístěný cíl označený jako "B" a na dalším Robinsona, se kterým se můžeme pohybovat do čtyř stran. Musíme dojít do cíle, přičemž na každé políčko můžeme vstoupit pouze jednou a zároveň musíme na každé stoupnout. 

Instrukce

Začátek hry

Průběh hry

Na první pohled se zdá být řešení jednoduché, ale po pár pokusech hráč zjistí, že to úplně triviální zase nebude. Ať jsem dělal, co jsem dělal, vždy jsem došel do cíle s jedním neprošlým políčkem. Nepomohly ani nákresy v Excelu či narychlo vytvořený skript v programovacím jazyce Python, který se snažil najít řešení pomocí náhodných tahů - najít dokázal maximálně to, co já, tedy vždy zbývalo jedno políčko. 

Otázka tedy je, zda-li se hra opravdu dá vyřešit. Ve zdrojovém kódu je gratulační text, což ale může sloužit jen pro zmatení a nevylučuje to, že by mohlo jít o vtípek autorů, kteří nám přinesli nevyřešitelný hlavolam. Pokud někdo najde řešení, velice rád bych se na něj podíval. 

Zase to nevyjde

Tak znova

Verdikt: Na pravidla jednoduchá, na vyřešení těžká (nemožná?) logická hříčka. 
Hodnocení: 2/10

Žádné komentáře:

Okomentovat