úterý 16. ledna 2018

Hra 155: UFO (1987)


UFO
Vývojář: Petr Kozelka
Vydavatel: OKsoft
Vydáno 1987 pro Sharp MZ-800
Žánr: Arkáda
Počet hráčů: 1
Stav: Dokončeno

Pro počítač Sharp MZ-800 nás teď čeká pár arkádových "UFO" her. V této se ujmeme jakéhosi letadla a budeme se snažit prokličkovat mezi mimozemskými létajícími talíři. Musíme přitom sbírat srdíčka, která nám přidávají nejenom body, ale i vteřinu do zbývajícího časového limitu. 

Po spuštění hry vidíme tabulku nejlepších, kde se nachází taková esa jako je "Babinka", "Maxipes Fík", či "Spejbl" s "Hurvajsem". Tato obrazovka slouží i jako menu hry. 


Tabulka nejlepších je zároveň menu hry
Začátek hry
Letadlo už je v půlce "obletu"

Letadlo tedy začíná na levé straně a postupně tím, jak sbíráme srdíčka, se pohybujeme směrem doprava. Jakmile dosáhneme té jinak barevně vyznačené zóny, tak se hra zastaví, letadlo se otočí, odletí zpátky na levý okraj a pokračuje se dál, přičemž se nám započítá jeden "oblet", což je údaj, který můžete vidět i v tabulce nejlepších. Zároveň pokud sesbíráte daný počet trojúhelníčků viditelných nahoře v liště, tak zvýšíte ukazatel "Bonus", což není nic jiného, než počet bodů získaných za jedno sebrané srdíčko. Ukazatel "Left" znamená počet zbývajících životů.

Ovládání spočívá jak v kličkování nahoru / dolu, tak ve zrychlování / zpomalování letadla. Samozřejmě čím pomaleji poletíte, tím je hra jednodušší, ale musíte si hlídat čas, který neúprostně běží. Já vždy letěl zezačátku rychle a sbíral srdíčka, abych nasyslil nějaký čas navíc, ale jakmile se letadlo přiblížilo k pravé straně obrazovky, tak jsem zpomalil, protože času na reakci ubývá. Jakmile ztratíte všechny životy, tak můžete napsat své jméno a v případě slušného bodového zisku se můžete zařadit do tabulky nejlepších.

Dostal jsem se až na pravou stranu a dokončil tak první "oblet"
Vítězství! 3 oblety stačily na první místo

Verdikt: Na první pohled nic moc, ale hra mě nakonec docela bavila, protože lze taktizovat s rychlostí letadla. Obtížnost by se nicméně mohla automaticky stupňovat, protože s trochou snahy bych mohl létat do nekonečna. 
Hodnocení: 3/10

Žádné komentáře:

Okomentovat