čtvrtek 25. května 2023

Hra 824: Mrakodrap (1993)


Mrakodrap
Vývojář: David Spilka
Vydavatel: Datri Soft
Vydáno 1993 pro Atari 8-bit
Žánr: Strategická hra
Počet hráčů: 1
Stav: Dokončeno

Další strategická hra typu Hamurabi, kde tentokrát stavíme mrakodrap. K dokončení potřebujeme postavit 100 pater. Rovnice jsou tentokrát postavené tak, že 1000 lidí postaví jedno patro, 1 pole vynese průměrně 50000 Kč (rozmezí 25k až 85k) a je na něj potřeba 50 lidí, 1 člověk spotřebuje 1000 Kč. 

Začínáme s počátečním stavem 10000 obyvatel, 10 milionů Kč a 2000 polí. Počet polí je tedy asi 10 násobek toho, co potřebujeme. V každém kole zadáváme:
 • kolik lidí pošleme na stavbu
 • kolik Kč tito pracovníci dostanou
 • kolik Kč dostanou zbývající obyvatelé
 • kolik mají obdělat polí
I když vše pečlivě propočítáme, tak stejně jediné na čem záleží je náhoda. A sice zaprvé jaký je výnos z polí (pokud je několikrát pod 50000, tak skoro nemá cenu hrát dál) a hlavně do našeho osudu vstupují náhodné události. Kdykoliv se může např. zřítit celý mrakodrap (konec hry), někdo na nás spáchá atentát (konec hry), zemětřesení zničí x pater, zpronevěra v bance (krádež všech peněz = konec hry), atd. Naštěstí se mohou udát i pozitivní události jako že město nám věnuje trochu peněz či pole. To ovšem zdaleka nevyvažuje ty negativní. 

Rovnice

Začátek hry

Zemřel mínusový počet lidí, tedy asi vstali z hrobů a zvýšili počet obyvatel

Ani vítězná obrazovka není udělaná pořádně

Verdikt: Nedobře udělaná hra typu Hamurabi, která se bez menších berliček skoro nedá dohrát, protože příliš záleží na náhodných událostech. 
Hodnocení: 1/10

3 komentáře:

 1. Vidím dobře,nebo se tato hra opravdu jmenuje MRAKODAP???...😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to sem zrovna chtěl říct, že je to Mrakodap.

   Vymazat
  2. u Ataristov bola vtedy dost rozsirena dyslexia.

   Vymazat